Ağaçta mahsur kalan kedi yine dört ayağı üzerine düştü

Video Hakkında

Ağaçta mahsur kalan kedi yine dört ayağı üstüne düştü;

Mahsur kalan kedinin yardımına Milletvekili Minsolmaz koştu

Kırklareli'nde AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları'nın basın mensuplarıyla buluştuğu kahvaltıya ağaçta mahsur kalan kedi damgasını vurdu. Kahvaltının ardından açıklamalar esnasında farkedilen kedinin yardımına, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz koştu. İtfaiyeyi arayarak kedinin mahsur kaldığını ileten Minsolmaz, gerekli talimatları vererek duyarlı bir davranış gösterdi.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, kahvaltının ardından mekandan ayrılırken farkettiği kediyi işaret ederek, "Mahsur kaldı sanırım. Korkuyla tırmandı ama inmeye başaramayacak sanırım. Bize de Allah'ın bize emanet ettiği canlara yardım etmek düşer" sözlerini ifade etti.

Korkuyla bir hışımda çıktı

Açıklama esnasında kavga eden kediler, daha sonra kovalaşmaya başladı. Kavgada ps diyen kedi kaçarken yüksek bir ağacı seçince çıktığı dalda mahsur kaldı. Dakikalarca etrafa bakarak inmeye yeltenen kedi, her seferinde başarısız oldu. Kaçtığı kedinin korkusuyla bir seferde çıktığı ağaçtan inmede başarısız olan kediyi görenler de duyarsız kalmadı. AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, duyarlı bir davranış göstererek itfaiyeyi aradı. Çıktığı ağaçtan inmekte zorluk çeken kediye yardım edilmesi gerektiğini ifade eden Minsolmaz, yardım etmenin insanlık vazifesi olduğunun da altını çizdi.

"Allah'ın bize emanet ettiklerine sahip çıkın"

Mahsur kalan kediyi farkedince duyarsız kalmayan Minsolmaz, "Mahsur kaldı sanırım. Korkuyla tırmandı ama inmeye başaramayacak sanırım. Bize de Allah'ın bize emanet ettiği canlara yardım etmek düşer" sözlerini dile getirdi. Ardından telefona sarılan Minsolmaz, itfaiye ekiplerini arayarak durum hakkında bilgi verdi.

Kedi yine dört ayağı üzerine düştü

Mahsur kalan kedi, etraftaki kalabalığı da farkedince inme çabalarını arttırarak başarılı bir girişim gerçekleştirdi. İtfaiye ekipleri gelmeden kendi başına ağaçtan inen kedi, onu izleyenleri de şaşırttı. Tırmandığı ağaçtan geri geri inmeye başlayan kedi, kedilerin daima dört ayakları üzerine düştüğü deyimini de doğrulamış oldu. (A13)

İlk Yorumu Sen Yap

    Sende Yorum Yap