Bakan Eroğlu, "Ergene kesinlikle tertemiz olacak"

Video Hakkında

Toplu temel atma ve açılış programlarına katılmak üzere Kırklareli'ye gelen Prof. Dr. Eroğlu, Valiliği ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı.
Vali Osman Bilgin ve diğer ilgililerle bir süre görüşen Prof. Dr. Eroğlu, düzenlediği basın toplantısında, Bakanlığının kentte hayata geçirdiği projeler ve yapılması planlanan yeni yatırımlara ilişkin bilgi verdi.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırklareli'ye ayrı bir gönül bağının olduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kentin gelişmesi için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.
Yolların Afyon kaymağı gibi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, "Yollar dışında, eğitim ve sağlık alanında da ciddi yatırımlar yapıldı. Üniversitemizde Tıp Fakültesi açılacak. Normalde bu açılmıyordu ancak Cumhurbaşkanımızın buraya bir gönül bağı olduğu için onayladı. Buraya ilk geldiğimde külüstür bir ambulans vardı ama akaryakıt yoktu. Şu an 5 yıldızlı otel konforunda hastanelerimiz var, hava ambulanslarımız var, nereden nereye…" diye konuştu.
"Bazıları Boş Konuşuyor"
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, bazılarının boş konuştuğunu savundu.
Fazla siyasete girmek istemediğini aktaran Prof. Dr. Eroğlu, "Bazıları boş konuşuyor. At babam at, salla babam salla. Anlıyorsunuz herhalde kimi kastettiğimi. Geçen gün sallamış da sallamış. Kendi kendime, 'atma kardeş' dedim.." şeklinde konuştu.
Amerikan Büyükelçisinin bir dönem kendisini ziyaret ettiği aktaran Prof. Dr. Eroğlu, "O sırada da çıkan bir orman yangınını odamdan takip ediyorum. Gösterdim ona 'bu helikopter, burada, bu uçak burada, hızı bu kadar.' Gördüğünde şaşırdı. 'Biz bunu Kaliforniya'da kontrol edemiyoruz, bunu kuralım' diye talep etti. Biz de 'yardımcı olalım' dedik. Biz istersek her şeyi yaparız, Amerika’yı da geçeceğiz, merak etmeyin." şeklinde konuştu.
"Ergene Kesinlikle Tertemiz Olacak"
Ergene Nehri'nde sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:
"15 paket hazırladık. Erozyon kontrolünden, dere ıslahına kadar bütün bu yeraltı suyunun kontrolüne varıncaya kadar 15 paket hazırladık. Bazı tesislerin kurulmasında biraz geriyiz. Bunun sebebi belediyeler. Belediyeler çöpünü toplayamıyor ya.. Ben utanıyorum, utanıyorum. Bu belediyeler ne yapar. Ceza kessek yanlış anlıyor, 'siyaseten kesti' diyor. Ergene kesinlikle tertemiz olacak. Sevindirici bir haber vereyim. Sanayi bitmemesine rağmen sadece renk kirliliği var. Kimyasal oksijen ihtiyacı dediğimiz bir parametre var. Bu oran 4'te 1 azaldı. Bu böyle bakmakla olmaz, ölçmekle olur. Mühendislikte bir söz vardır mühendis iddia etmez, ispat eder. Biz de ispat ediyoruz. "
Bakan Prof. Dr. Eroğlu, valilik ziyaretinin ardından Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen 9 tesisin toplu temel atma ve açılış programına katıldı.
Türkiye'nin büyüyerek geliştiğine dikkati çeken Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini herkesin gördüğünü ifade etti.
Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Türkiye'nin son 14 yılda 3,5 kat büyüdüğünü vurgulayarak, "Şu anda dünyada büyümede 17. sıradayız. Satın alma paritesi bakımından 13. sıraya yükseldik. Biz büyük bir milletiz. 13. ya da 17. sırada olmak, bizi tatmin etmiyor. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız büyük bir hedef ortaya koydu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında bu güzel ülkeyi, dünyada 10 büyük ekonomi arasında taşıyacağız. Bunun için Cumhurbaşkanımız ne diyor, hedef 2023, Türkiye hazır, Kırklareli hazır. Hazır olduğunuza inanıyorum." ifadelerini kullandı.
Türk milletinin oynanan oyunların farkında olduğunu aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:
"Düşmanın Türkiye üzerindeki oyunları bitmiyor. Batı, Türkiye'yi işgal etmek ve milletimizi yok etmek istiyor. Bunları görün kardeşlerim. Bizlerin bildiğini bilseniz... O kadar büyük bir düşmanlık var ki. 'Neden Türkiye kalkınıyor...' Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar. 'Türkiye çok büyürse, Osmanlı gibi olursa başımıza iş açacak.' diyorlar. Bu bakımdan, Batı sürekli oyun peşinde. Türkiye sürünerek yürüse, IMF'ye borçlansa, akaryakıt kuyruklarındaki otomobilleri görseler, karneyle her şey dağıtılsa, her şeyi dışarıdan alsa, silahını, uçağını, helikopterini dışarıdan alsa Batı buna bir şey demez ama nereden nereye."
"24 Haziran Milletimizin İstiklali, İstikbali Meselesidir"
Batı'nın Türkiye'yi ekonomik kıskaç altına almak istediğini bildiren Prof. Dr. Eroğlu, "Ey Batı, sen 3-5 kur dolarla Türkiye'yi esarete mahkûm edemezsin." dedi.
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, milletin çok büyük olduğunu söyleyerek, "Bu ekonomik oyunu her seçimde yapıyorsun, bu millet bu oyunu bozacaktır. Hatta bu millet 24 Haziran'da bunun cevabını da verecektir. 24 Haziran milletimizin istiklali, istikbali meselesidir. Devletimiz için beka meselesidir. İnşallah ekonomik oyuna da milletimiz gereken cevabı verecektir." diye konuştu.
“Terörle Mücadelede Önemli Adımlar Attık”
Prof. Dr. Eroğlu, Türkiye'nin terörle mücadelede de önemli adımlar attığını belirtti.
Terör örgütlerinin isimleri değiştirilerek Türkiye'nin karşısına çıkarıldığını aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye'yi zorlayalım diye PKK'yı kuran onlar, DEAŞ'ı kuran onlar, PYD PKK, YPG bir sürü isim değiştiriyorlar. Bizi saf mı sanıyorsunuz? PKK'yı başka renge boyayıp bize at diye mi yutturacaksınız? Batı farkında değil. İsmini değiştiriyor terör örgütünün başka bir kılıf giydirerek, elbisesini değiştiriyor, bize yutturmaya çalışıyor. Terör örgütü, terör örgütüdür işte. Güney sınırlarımızdan Türkiye'ye sokmak için terör devleti kurdular ama en zor zamanımızın düşünüldüğü vakitte Sayın Cumhurbaşkanımız, kahraman ordumuz, jandarma teşkilatımız, polis teşkilatımız, özel harekât, özel kuvvetler ile Fırat Kalkanı Operasyonu'yla onların birinci planını suya düşürdü mü? Düşürdü. İkinci planları neydi? Afrin'de devlet kuracaklarmış. Onu da Zeytin Dalı Harekâtı’yla hiç beklemedikleri bir anda derslerini verdik ama bunların planları bitmiyor. Düşünebiliyor musunuz müttefik olarak bildiğimiz, dost olarak bildiğimiz ülkeler 5-6 bin tır silah gönderiyor. Biz parayla istiyoruz, paramızla vermiyor. Öteki tarafta 500 milyon dolar para gönderiyor, gizli gönderdiklerini bilemiyoruz."

İlk Yorumu Sen Yap

    Sende Yorum Yap