Başbakan Binali Yıldırım'ı şehrimizde konuk ettik

Video Hakkında

Yıldırım "Vakit Kırklareli vakti, vakit Türkiye vakti"
Türkiye'nin son Başbakanı Binali Yıldırım 10 Haziran Pazar günü saat 17:00'da Lüleburgaz Kongre Meydanında halka hitap etti. Yıldırım gerçekleşen mitingte "İstanbul-Lüleburgaz-Babaeski-Kırklareli-Kapıkule hızlı trenine başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Çok yakında ihalesi tamamlanıyor. 2 milyar lira, helal olsun Lüleburgaz'a." dedi.
10 Haziran Pazar günü saat 17:00'da Kırklareli Lüleburgaz İlçesinde Binali Yıldırım vatandaşlar ile bir araya geldi. Miting de İlk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzel Koç konuşma yaptı. Koç mitinge katılım gösteren herkese teşekkür ettiğini belirterek "Bu gün Türkiyemizin son Başbakanı Binali Yıldırım sizler ile buluşacak. Bu kutlu yolda bizleri yanlız bırakmadığınız için teşekkür ederim Lüleburgaz" dedi.
"Bu gün burada ülkemizin son başbakanı Binali yıldırımı ağırlıyoruz"
Adalet ve Kalkınma Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzel Koç konuşmasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler konuşma yaptı. Çiler konuşmasında katılan herkese teşekkür etti. Çiler "Bu gün bizim için bir düğün. Bizim düğünümüze yoğun bir şekilde katıldığınız için şahsım ve AK Parti Kırklareli teşkilatı olarak teşekür eder en derin saygılarım sunarım" şeklinde konuştu.
"Kendi kaderimizi 24 Haziranda elirleyeceğiz"
İl Başkanı Çiler devamında " Allah Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğanı başımızdan eksik etmesin. Bu gün burada tam iki hafta sonra Haziran da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi için, dayanışma ve birlik için toplandık. Arkadaşlar bu seçim Mustafa kemalin önderliğinde manda ve himayeyi kabul etmeyip bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz kurtuluş savaşı kadar Adnan Menderesle gerçek demokrasiye geçmediğimiz 1950 seçimler kadar Atatürk'ün vasiyeti olan ve yakalamk üzere olduğumuz myhasır medeniyetler seviyesini avucunun içinden kaçıra bilme tehlikesi ile karşı karşıya olduğumuz için vatan, millet, bağımsızlık, demokrsi velhasıl Türkiye'nin geleceğini belirleyecek ve hesabı torunlarımız tarafından bize sorulacak olan çok önemli bir seçimdir. Senin benim ve Türkiye'nin geleceği için oylarımız ile kaderimizi belerleyeceğimiz bir gündür" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başbakan Binali Yıldırım miting bölgesine gelerek halka seslendi. Yıldırım mitinge katılan herkese teşekkür etti.
"Yaparsa yine AK Parti Yapar"
2002'den 2018'e kadar büyük mücadel ettiklerini söylaedi. Yıldırım konuşmasında "2002'den bu yana bütün beldelerimizi, köylerimizi kalkındırmanın gayreti içerisindeyiz. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürürken bir yandan da darbecilerle mücadeleyi sürdürüdük. " ifadesini kullandı.
"Lüleburgazın ekonomisi daha da canlanacak"
Binali Yıldırım, Lüleburgaz'a yaptıkları yatırımlara ilişkin ekonominin daha da canlanacağını dile getirerek "16 yılda Lüleburgaz'a bir hastane 4 tane de sağlık tesisi yaptık, vatandaşımızın hizmetine sunduk. İki önemli projeden bahsedeceğim. Birinci müjde İstanbul-Lüleburgaz-Babaeski-Kırklareli-Kapıkule hızlı trenine başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Çok yakında ihalesi tamamlanıyor. 2 milyar lira, helal olsun Lüleburgaz'a. Çanakkale Köprüsü'nü yapıyoruz. Dünyanın en uzun köprüsü. Dünyanın en uzun asma köprüsünün inşaatına başladık. Bu köprüden bütün Ege ve Avrupa gidiş-gelişleri buradan sağlayacak. Buraların ekonomisi daha da canlanacak." dedi.
"2002'dan 2018'e ülkemiz çok gelişti"
Başbakan Binali Yıldırım 2002'den 2018'e kadar Türkiye'nin çok geliştiğini belirterek "Lüleburgaz'ın çiftçileri başımızın tacı. 2002 yılında, 15 yıl önce verilen destek sadece 6 trilyon, şimdi ne kadar veriyoruz; 46 trilyon veriyoruz. Nohutu da tarım destek listesine aldık. Ürününüz bol olsun. Dere ıslahlarının temellerini de attık. Bu sene fidanlıklar da yapacağız, hayırlı olsun." diye konuştu.
"Sizlerden yetki istiyoruz"
Başbakan Binali Yıldırm, "Daha fazlasını yapmak için yetkinizi istiyoruz. Yarınınız bugününüzden çok daha güzel olacak. Ramazan Bayramınınızı tebrik ediyorum." dedi. Yıldırım konuşmasının ardından vatandaşlara satranç dağıttı. Daha sonra Babakan Bianli Yıldırım ve Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli teşklatı Lüleburgaz Kaymakamlığını ziyaret etti.

İlk Yorumu Sen Yap

    Sende Yorum Yap