Kırklareli Video Haberleri

"Vakit Kırklareli vakti, vakit Türkiye vakti"

0 43 11 Haziran 2018 15:45

"Vakit Kırklareli vakti, vakit Türkiye vakti"

"Türkiye'nin kaderi, ümmetin kaderiyle üst üste gelmiştir"

0 75 11 Haziran 2018 15:43

"Türkiye'nin kaderi, ümmetin kaderiyle üst üste gelmiştir"

AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, halka seslendi

0 135 11 Haziran 2018 12:38

AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, halka seslendi

Başbakan Binali Yıldırım'ı şehrimizde konuk ettik

0 173 10 Haziran 2018 21:55

Yıldırım "Vakit Kırklareli vakti, vakit Türkiye vakti"
Türkiye'nin son Başbakanı Binali Yıldırım 10 Haziran Pazar günü saat 17:00'da Lüleburgaz Kongre Meydanında halka hitap etti. Yıldırım gerçekleşen mitingte "İstanbul-Lüleburgaz-Babaeski-Kırklareli-Kapıkule hızlı trenine başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Çok yakında ihalesi tamamlanıyor. 2 milyar lira, helal olsun Lüleburgaz'a." dedi.
10 Haziran Pazar günü saat 17:00'da Kırklareli Lüleburgaz İlçesinde Binali Yıldırım vatandaşlar ile bir araya geldi. Miting de İlk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzel Koç konuşma yaptı. Koç mitinge katılım gösteren herkese teşekkür ettiğini belirterek "Bu gün Türkiyemizin son Başbakanı Binali Yıldırım sizler ile buluşacak. Bu kutlu yolda bizleri yanlız bırakmadığınız için teşekkür ederim Lüleburgaz" dedi.
"Bu gün burada ülkemizin son başbakanı Binali yıldırımı ağırlıyoruz"
Adalet ve Kalkınma Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzel Koç konuşmasının ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler konuşma yaptı. Çiler konuşmasında katılan herkese teşekkür etti. Çiler "Bu gün bizim için bir düğün. Bizim düğünümüze yoğun bir şekilde katıldığınız için şahsım ve AK Parti Kırklareli teşkilatı olarak teşekür eder en derin saygılarım sunarım" şeklinde konuştu.
"Kendi kaderimizi 24 Haziranda elirleyeceğiz"
İl Başkanı Çiler devamında " Allah Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğanı başımızdan eksik etmesin. Bu gün burada tam iki hafta sonra Haziran da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi için, dayanışma ve birlik için toplandık. Arkadaşlar bu seçim Mustafa kemalin önderliğinde manda ve himayeyi kabul etmeyip bağımsızlığımızı ilan ettiğimiz kurtuluş savaşı kadar Adnan Menderesle gerçek demokrasiye geçmediğimiz 1950 seçimler kadar Atatürk'ün vasiyeti olan ve yakalamk üzere olduğumuz myhasır medeniyetler seviyesini avucunun içinden kaçıra bilme tehlikesi ile karşı karşıya olduğumuz için vatan, millet, bağımsızlık, demokrsi velhasıl Türkiye'nin geleceğini belirleyecek ve hesabı torunlarımız tarafından bize sorulacak olan çok önemli bir seçimdir. Senin benim ve Türkiye'nin geleceği için oylarımız ile kaderimizi belerleyeceğimiz bir gündür" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başbakan Binali Yıldırım miting bölgesine gelerek halka seslendi. Yıldırım mitinge katılan herkese teşekkür etti.
"Yaparsa yine AK Parti Yapar"
2002'den 2018'e kadar büyük mücadel ettiklerini söylaedi. Yıldırım konuşmasında "2002'den bu yana bütün beldelerimizi, köylerimizi kalkındırmanın gayreti içerisindeyiz. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürürken bir yandan da darbecilerle mücadeleyi sürdürüdük. " ifadesini kullandı.
"Lüleburgazın ekonomisi daha da canlanacak"
Binali Yıldırım, Lüleburgaz'a yaptıkları yatırımlara ilişkin ekonominin daha da canlanacağını dile getirerek "16 yılda Lüleburgaz'a bir hastane 4 tane de sağlık tesisi yaptık, vatandaşımızın hizmetine sunduk. İki önemli projeden bahsedeceğim. Birinci müjde İstanbul-Lüleburgaz-Babaeski-Kırklareli-Kapıkule hızlı trenine başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Çok yakında ihalesi tamamlanıyor. 2 milyar lira, helal olsun Lüleburgaz'a. Çanakkale Köprüsü'nü yapıyoruz. Dünyanın en uzun köprüsü. Dünyanın en uzun asma köprüsünün inşaatına başladık. Bu köprüden bütün Ege ve Avrupa gidiş-gelişleri buradan sağlayacak. Buraların ekonomisi daha da canlanacak." dedi.
"2002'dan 2018'e ülkemiz çok gelişti"
Başbakan Binali Yıldırım 2002'den 2018'e kadar Türkiye'nin çok geliştiğini belirterek "Lüleburgaz'ın çiftçileri başımızın tacı. 2002 yılında, 15 yıl önce verilen destek sadece 6 trilyon, şimdi ne kadar veriyoruz; 46 trilyon veriyoruz. Nohutu da tarım destek listesine aldık. Ürününüz bol olsun. Dere ıslahlarının temellerini de attık. Bu sene fidanlıklar da yapacağız, hayırlı olsun." diye konuştu.
"Sizlerden yetki istiyoruz"
Başbakan Binali Yıldırm, "Daha fazlasını yapmak için yetkinizi istiyoruz. Yarınınız bugününüzden çok daha güzel olacak. Ramazan Bayramınınızı tebrik ediyorum." dedi. Yıldırım konuşmasının ardından vatandaşlara satranç dağıttı. Daha sonra Babakan Bianli Yıldırım ve Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli teşklatı Lüleburgaz Kaymakamlığını ziyaret etti.

Turabi Kayan, seçim çalışmalarına devam ediyor

0 45 09 Haziran 2018 12:17

Turabi Kayan, seçim çalışmalarına devam ediyor

Karneler elde haydi tatile

0 72 08 Haziran 2018 17:32

Miniklerin karne sevinci, görülmeye değerdi;
Karneler elde haydi tatile
Kırklareli'nde öğrencilerin karne heyecanı renkli görüntülere sahne oldu. Ziya Gökalp İlköğretim Oklu'nda gerçekleşen karne töreninde öğrenciler ve aileler karne heyecanıı birlikte yaşadı. Törene katılan Kırklareli Valisi Osman Bilgin, minik öğrencilere karnelerini verek iyi tatiller diledi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım ve şube müdürleri de katılım gösterdi.
Karnelerini alan öğrencileri, öğrencilerin velilerini ve eğitim öğretim yılını geride bırakan geleceğin mimarlarını yetiştiren öğretmenleri kutlayan Müdürü Aşım, "2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını beklenen hedefleri yakalayarak özverili bir şekilde tamamlamış olmanın onurunu yaşadığımız bu günde, bu başarının mimarı olan eğitim yöneticilerini, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve geleceğimizin teminatı göz bebeğimiz öğrencilerimizi en içten duygularımla kutluyorum" sözlerini dile getirdi.
"Değerli velilerimiz, sevgili anne ve babalar"
Eğitimin okuldan önce başladığının altınu çizen Müdür Aşım, "Bilinmektedir ki, eğitim anne karnında başlamaktadır. Dolayısıyla evlatlarımızın ilk esin kaynağı olan sizler aynı zamanda onların ilk rehberleri, ilk öğretmenlerisiniz. Her biri ayrı bir değer, ayrı bir cevher olan evlatlarımız sizin attığınız adımları takip ederek bu yolda yürüyecektir. Bu bilinçle onları tanımak, yeteneklerini keşfetmek, cesaretlendirmek, kendine inanan, özgüven sahibi bireyler haline getirmek sizlere verilen kutsal bir görev niteliğindedir. Onlara takdim ettiğimiz başarılarının sembolik bir göstergesi olan karneleri bu düşünceyle değerlendirilmeli elde edilen neticenin ortak bir emeğin sonucu olduğu gözden kaçırılmamalıdır" ifadelerini dile getirdi.
"Sevgili öğrenciler"
Öğrencilere seslenen Müdürü Aşım, "Sizler bizim yarınlarımızsınız. Aydınlık yarınlar sizlerin gayretleri, alın teri, azmi ve çalışkanlığıyla şekillenecektir. Sizler hedefe varmak için tüm bir yıl boyunca gayret gösterdiniz ve neticesinde güzel bir tatili hak ettiniz. Ruhen ve bedenen dinleneceğiniz bu zaman diliminde, kişisel gelişiminize katkıda bulunacak aktivitelerle meşgul olacağınıza inanıyorum ve sizlere sağlıklı, huzurlu, verimli bir tatil diliyorum" dedi.
"Eğitim ordumuzun yılmaz neferleri değerli öğretmenlerimiz"
Geleceğin sahiplerini yetiştiren öğretmenelere de seslenen Müdür Aşım, "Eğitimdir ki bir milleti ya hür bağımsız, şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır” diyerek her biri ayrı bir kıymet olan fedakâr, özverili, idealist öğretmenlerimizin ne kadar kutsal bir görevi ifa ettiğini vurgulamıştır. Ülkemizin her bir ferdi sizlere minnettardır. Bu vesile ile eğitim ailesinin tüm fertlerine teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" sözlerini dile getirdi. (A13)

Kırklareli'nin yeşilini koruyacağız

0 66 07 Haziran 2018 15:18

Kırklareli'nin yeşilini koruyacağız

Kırklareli'nin yeşilini koruyacağız
“5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Haftası” etkinlikleri kapsamında Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Çevre ve Şehircilik Müdürü Hasan Öztürk, Şube Müdürleri ile TEMA Vakfı İl Temsilcisi Ali Korur eşliğinde TEMA üyesi öğrenciler, 05 Haziran 2018 Salı günü Kırklareli Valisi Osman Bilgin’i ziyaret ettiler.
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;
“Çevre; insan için su kadar ekmek kadar önemli. Çünkü yaşadığımız çevreye sahip çıkmazsak çevrede bize sahip çıkmaz. Yani biz ne verirsek onu alırız. Dolayısıyla kirlettiğimiz, yok ettiğimiz, betonlaştırdığımız çevre, karşılığını hiçbir zaman bize vermeyecektir. Ancak canlı tuttuğumuz, sürekli baktığımız, yeşerttiğimiz, ağaçlarını yok etmediğimiz ve suyunu temiz tuttuğumuz çevre ise bize sahip çıkacaktır. Bu manada özellikle Çevre Bakanlığımızın son dönemde uyguladığı sıfır atık projesi çok ciddi önem arz ediyor. Çünkü az önce de belirttiğim gibi sahip çıkmak öncelikle korumakla oluyor. Korumak için de kirletmememiz, yok etmememiz gerekiyor. Bu manada özellikle dengeyi de korumamız gerekiyor.
Kalkınma ile bizim sürdürülebilir çevre dediğimiz kavramı eş anlamlı tutup yaşadığımız ortamı yaşanabilir kılmak gerekiyor. Hakikaten Bakanlığımız, Belediyelerimiz, Tema Vakfımız ve değerli Başkanı Hayrettin Karaca, uzun süredir bu konuda çalışma yapıyorlar, gayret ediyorlar ve farkındalık oluşturuyorlar. Ayrıca onları da tebrik ediyoruz. Çocuklarımızın ve orta yaş gurubundaki vatandaşlarımızın da bunu sahiplenmesi hem bu nesil için hem gelecek nesiller ve Ülkemiz için önem arz ediyor.
Bu vesile ile ben hep beraber, Kırklareli’miz için, sürdürülebilir çevre kavramını hepimiz için, burada yaşayan en küçüğünden, en yaşlısına kadar hepsi için, günlük yaşamının nasıl ki yemek yiyorsak nasıl ki su içiyorsak bu kadar önemli olduğunu ve hayatımızın her anında, her saniyesinde bunun olması gerektiği düşüncesi ile hepinizin, tüm vatandaşlarımızın ve İlimizin çevre gününü kutluyorum” dedi.

Çevre Günü etkinlikleri çelenk töreni ile başladı

0 79 05 Haziran 2018 14:43

Çevre Günü etkinlikleri çelenk töreni ile başladı

İnci Tunç "Kırklareli'nin ilk kadın milletvekili olacağım"

0 271 04 Haziran 2018 16:32

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Adayı İnci Tunç, esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Esnaf ziyaretlerinde Kırklareli'nde CHP olarak 3 0 yapacağına olan inancının tam olduğunun altını çizen Tunç, "Kırklareli'nin ilk kadın milletvekili olacağım" dedi.

Kocahıdır Mahallesi'nde iftar kardeşliği

0 97 04 Haziran 2018 12:45

Kocahıdır Mahallesi'nde iftar kardeşliği

Bakan Eroğlu, "Ergene kesinlikle tertemiz olacak"

0 99 02 Haziran 2018 15:10

Toplu temel atma ve açılış programlarına katılmak üzere Kırklareli'ye gelen Prof. Dr. Eroğlu, Valiliği ziyaret ederek, şeref defterini imzaladı.
Vali Osman Bilgin ve diğer ilgililerle bir süre görüşen Prof. Dr. Eroğlu, düzenlediği basın toplantısında, Bakanlığının kentte hayata geçirdiği projeler ve yapılması planlanan yeni yatırımlara ilişkin bilgi verdi.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırklareli'ye ayrı bir gönül bağının olduğunu belirten Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kentin gelişmesi için çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.
Yolların Afyon kaymağı gibi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Eroğlu, "Yollar dışında, eğitim ve sağlık alanında da ciddi yatırımlar yapıldı. Üniversitemizde Tıp Fakültesi açılacak. Normalde bu açılmıyordu ancak Cumhurbaşkanımızın buraya bir gönül bağı olduğu için onayladı. Buraya ilk geldiğimde külüstür bir ambulans vardı ama akaryakıt yoktu. Şu an 5 yıldızlı otel konforunda hastanelerimiz var, hava ambulanslarımız var, nereden nereye…" diye konuştu.
"Bazıları Boş Konuşuyor"
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, bazılarının boş konuştuğunu savundu.
Fazla siyasete girmek istemediğini aktaran Prof. Dr. Eroğlu, "Bazıları boş konuşuyor. At babam at, salla babam salla. Anlıyorsunuz herhalde kimi kastettiğimi. Geçen gün sallamış da sallamış. Kendi kendime, 'atma kardeş' dedim.." şeklinde konuştu.
Amerikan Büyükelçisinin bir dönem kendisini ziyaret ettiği aktaran Prof. Dr. Eroğlu, "O sırada da çıkan bir orman yangınını odamdan takip ediyorum. Gösterdim ona 'bu helikopter, burada, bu uçak burada, hızı bu kadar.' Gördüğünde şaşırdı. 'Biz bunu Kaliforniya'da kontrol edemiyoruz, bunu kuralım' diye talep etti. Biz de 'yardımcı olalım' dedik. Biz istersek her şeyi yaparız, Amerika’yı da geçeceğiz, merak etmeyin." şeklinde konuştu.
"Ergene Kesinlikle Tertemiz Olacak"
Ergene Nehri'nde sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:
"15 paket hazırladık. Erozyon kontrolünden, dere ıslahına kadar bütün bu yeraltı suyunun kontrolüne varıncaya kadar 15 paket hazırladık. Bazı tesislerin kurulmasında biraz geriyiz. Bunun sebebi belediyeler. Belediyeler çöpünü toplayamıyor ya.. Ben utanıyorum, utanıyorum. Bu belediyeler ne yapar. Ceza kessek yanlış anlıyor, 'siyaseten kesti' diyor. Ergene kesinlikle tertemiz olacak. Sevindirici bir haber vereyim. Sanayi bitmemesine rağmen sadece renk kirliliği var. Kimyasal oksijen ihtiyacı dediğimiz bir parametre var. Bu oran 4'te 1 azaldı. Bu böyle bakmakla olmaz, ölçmekle olur. Mühendislikte bir söz vardır mühendis iddia etmez, ispat eder. Biz de ispat ediyoruz. "
Bakan Prof. Dr. Eroğlu, valilik ziyaretinin ardından Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen 9 tesisin toplu temel atma ve açılış programına katıldı.
Türkiye'nin büyüyerek geliştiğine dikkati çeken Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini herkesin gördüğünü ifade etti.
Bakan Prof. Dr. Eroğlu, Türkiye'nin son 14 yılda 3,5 kat büyüdüğünü vurgulayarak, "Şu anda dünyada büyümede 17. sıradayız. Satın alma paritesi bakımından 13. sıraya yükseldik. Biz büyük bir milletiz. 13. ya da 17. sırada olmak, bizi tatmin etmiyor. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız büyük bir hedef ortaya koydu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında bu güzel ülkeyi, dünyada 10 büyük ekonomi arasında taşıyacağız. Bunun için Cumhurbaşkanımız ne diyor, hedef 2023, Türkiye hazır, Kırklareli hazır. Hazır olduğunuza inanıyorum." ifadelerini kullandı.
Türk milletinin oynanan oyunların farkında olduğunu aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, şöyle devam etti:
"Düşmanın Türkiye üzerindeki oyunları bitmiyor. Batı, Türkiye'yi işgal etmek ve milletimizi yok etmek istiyor. Bunları görün kardeşlerim. Bizlerin bildiğini bilseniz... O kadar büyük bir düşmanlık var ki. 'Neden Türkiye kalkınıyor...' Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar. 'Türkiye çok büyürse, Osmanlı gibi olursa başımıza iş açacak.' diyorlar. Bu bakımdan, Batı sürekli oyun peşinde. Türkiye sürünerek yürüse, IMF'ye borçlansa, akaryakıt kuyruklarındaki otomobilleri görseler, karneyle her şey dağıtılsa, her şeyi dışarıdan alsa, silahını, uçağını, helikopterini dışarıdan alsa Batı buna bir şey demez ama nereden nereye."
"24 Haziran Milletimizin İstiklali, İstikbali Meselesidir"
Batı'nın Türkiye'yi ekonomik kıskaç altına almak istediğini bildiren Prof. Dr. Eroğlu, "Ey Batı, sen 3-5 kur dolarla Türkiye'yi esarete mahkûm edemezsin." dedi.
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, milletin çok büyük olduğunu söyleyerek, "Bu ekonomik oyunu her seçimde yapıyorsun, bu millet bu oyunu bozacaktır. Hatta bu millet 24 Haziran'da bunun cevabını da verecektir. 24 Haziran milletimizin istiklali, istikbali meselesidir. Devletimiz için beka meselesidir. İnşallah ekonomik oyuna da milletimiz gereken cevabı verecektir." diye konuştu.
“Terörle Mücadelede Önemli Adımlar Attık”
Prof. Dr. Eroğlu, Türkiye'nin terörle mücadelede de önemli adımlar attığını belirtti.
Terör örgütlerinin isimleri değiştirilerek Türkiye'nin karşısına çıkarıldığını aktaran Prof. Dr. Veysel Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye'yi zorlayalım diye PKK'yı kuran onlar, DEAŞ'ı kuran onlar, PYD PKK, YPG bir sürü isim değiştiriyorlar. Bizi saf mı sanıyorsunuz? PKK'yı başka renge boyayıp bize at diye mi yutturacaksınız? Batı farkında değil. İsmini değiştiriyor terör örgütünün başka bir kılıf giydirerek, elbisesini değiştiriyor, bize yutturmaya çalışıyor. Terör örgütü, terör örgütüdür işte. Güney sınırlarımızdan Türkiye'ye sokmak için terör devleti kurdular ama en zor zamanımızın düşünüldüğü vakitte Sayın Cumhurbaşkanımız, kahraman ordumuz, jandarma teşkilatımız, polis teşkilatımız, özel harekât, özel kuvvetler ile Fırat Kalkanı Operasyonu'yla onların birinci planını suya düşürdü mü? Düşürdü. İkinci planları neydi? Afrin'de devlet kuracaklarmış. Onu da Zeytin Dalı Harekâtı’yla hiç beklemedikleri bir anda derslerini verdik ama bunların planları bitmiyor. Düşünebiliyor musunuz müttefik olarak bildiğimiz, dost olarak bildiğimiz ülkeler 5-6 bin tır silah gönderiyor. Biz parayla istiyoruz, paramızla vermiyor. Öteki tarafta 500 milyon dolar para gönderiyor, gizli gönderdiklerini bilemiyoruz."

Trakya kadınının sesi meclise taşınacak

0 148 31 Mayıs 2018 15:12

Trakya kadınının sesi meclise taşınacak

Minsolmaz, gündemi değerlendirdi

0 97 31 Mayıs 2018 12:44

AK Parti seçim çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen ziyaretlerden birisi de Önadım Medya Grubu oldu. Ziyarette AK Parti Milletvekili Adayları Selahattin Minsolmaz ve  Kadriye Tokat, AK Parti İl Başkanı Alper Çiler, Merkez İlçe Başkanı Can Cafer Toklucu, Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Kovankaya yer aldı.

Uzunköprü Adalet Gazetesi, 50 yaşında

0 96 30 Mayıs 2018 21:32

Uzunköprü Adalet Gazetesi, 50 yaşında

Vali Bilgin, muhtarlar ile bir araya geldi

0 97 30 Mayıs 2018 21:16

Vali Bilgin, muhtarlar ile bir araya geldi

Kırklareli'nin bereketine can katan yatırımlar

0 115 29 Mayıs 2018 19:04

Kırklareli'nin bereketine can katan yatırımlar